0

Odlična Sevilla slavila nad Celtom i otvorila vrata finala Kupa kralja

Uzvratne utakmice polufinala španskog Kupa kralja bit će samo formalnost nakon što je Sevilla rezultatom 4:0 na svom terenu savladala Celtu Vigo, dok je Barcelona ranije demolirala Valenciju na Nou Campu rezultatom 7:0.

Andalužani su nastavili sa sjajnom formom i ovo je već osma pobjeda u posljednjih devet utakmica u svim takmičenja za Sevillu. Pri tome su upisali i jedan remi.

Iako sudeći po rezultatu izgleda da je Sevilla lagano stigla do predosti, a kasnije i pobjede, to nije bio slučaj. Tome je pridonio Gameiro koji je promašio penal u 28. minuti tako da je vodeći gol Seville stigao tek u 45. minuti kada pogađa Rami.

Iskupljenje za promašeni penal, ali i nastavak sjajne forme Gameiro je priredio u 59. i 62. minuti kada postiže nova dva pogotka za Sevillu. Francuz je tako stigao do brojke od 17 golova u svim takmičenjima ove sezone.

Konačnih 4:0 postavio je Krohn-Dehli čime je uzvrat koji se igra za sedam dana pretvoren u formalnost.