2

Kup kralja: Sevilla remizirala s Celtom i prošla u finale, za trofej igra protiv Barcelone

(Foto: EPA)
Celta je u drugoj utakmici polufinala Kupa kralja ugostila Sevillu, koja je u prvom susretu slavila rezutatom 4:0. U revanšu je bilo 2:2, tako da je Sevilla prošla u finale, gdje je čeka Barcelona.

Celta je večeras imala veoma težak zadatak protiv odlične Seville, koja je ipak prva zaprijetila u 5. minuti. Odličnu šansu za pogodak propustio je Krohn-Dehli. Domaći su uzvratili u 17. minuti kada je Coke nakon odbijanca šutirao s ruba šesnaesterca, ali je lopta završila iznad gola.

U 33. minuti je Celta imala novu priliku, Planas je ubacio za Guidettija, a on uputio neprecizan udarac glavom. Ipak, upornost domaćih se isplatila u 35. minuti kada je odličnu asistenciju Orellane u gol pretvorio Aspas za vodstvo Celte protiv Seville.

Mogla je Sevilla do izjednačenja u 40. minuti da je Iborra bio precizniji. Isti igrač se našao u prilici četiri minute kasnije, uputio je udarac glavom, a lopta je pogodila stativu. Minimalnim vodstvom Celte završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice, tačnije u 50. minuti, Guidetti je najbolje skočio u šesnaestercu Seville i glavom poslao loptu prema golu, no, gostujući golman Rico je odlično intervenisao i izbacio loptu u korner. Aspas je potom skočio nakon ubačaja iz kornera, ali je lopta završila pored gola.

Aspasova upornost se isplatila u 55. minuti kada je loptu glavom poslao u mrežu Seville za vodstvo Celte rezultatom 2:0.

Međutim, uslijedio je brz odgovor Seville, koja je samo dvije minute kasnije golom Banege smanjila zaostatak.

Mogla je Celta u 60. minuti ponovo doći na dva gola prednosti, ali je Gidetti promašio jedanaesterac, tačnije, pogodio je stativu. Njegov promašaj je mogao kazniti Banega u 69. minuti, no, nije bio precizan. U istoj minuti je udarac Orellane završio pored gola Seville.

Igrala se 79. minuta kada je Orellana ponovo šutirao, a Rico odbranio njegov udarac.

Nova prijetnja po gol Seville uslijedila je u 83. minuti kada je šutirao Hernandez, a lopta završila pored gola gostiju.

U finišu utakmice je Sevilla ipak kaznila sve promašaje nogometaša Celte, Vitolo je asistirao Konoplyanki, koji je pogodio za konačnih 2:2. S obzirom na pobjedu rezultatom 4:0 u prvom meču, Sevilla ide u finale, gdje će igrati protiv Barcelone.