2

Kup kralja: Barcelona postavila klupski rekord i prošla u finale

(Foto: EPA)
Valencia i Barcelona su na Mestalli odigrale gotovo revijalnu utakmicu s obzirom na rezultat iz prve utakmice u kojoj su Katalonci pobijedili Šišmiše rezultatom 7:0. Druga utakmica je završena remijem 1:1, pa Barca ide u finale.

Barcelona je u ovoj utakmici igrala u gotovo potpuno izmijenjenom sastavu, pa je Valencia uspjela doći do vodstva u 39. minuti kada je pogodio Negredo. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Ipak, nogometaši Barcelone nisu dozvolili da izgube od Valencije, a za to se u 84. minuti pobrinuo Kaptoum, koji je postavio konačnih 1:1. Barca sa ukupnih 8:1 ide u finale Kupa kralja, gdje će igrati vjerovatno protiv Seville, koja uoči revanša sa Celtom ima prednost 4:0.

Barcelona je na ovoj utakmici postavila novi rekord te sada ima 29 utakmica u nizu bez poraza u svim takmičenjima.