55

Novi kiks Željezničara, Vitez slavio u gostima protiv Slavije

Edis Mulalić (Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Susretima Rudara iz Prijedora i Željezničara, te Slavije i Viteza kompletirano je 14. kolo BHT Premijer lige. Željezničar je poražen rezultatom 1:0, a identičnim rezultatom Vitez je slavio u Istočnom Sarajevu.

Rudar je u Prijedoru već u drugoj minuti golom Nebojše Mrkića poveo sa 1:0 i gostima sa Grbavice dao do znanja da ih čeka teško gostovanje.

Nakon toga u prilici je bio i Arežina u petoj minuti, a onda je Željezničar zaprijetio nakon kornera u osmoj minuti.

Uvodnih 20 minuti je pripalo domaćem timu. Potom je uslijedio period nešto sporije igre kada je posjed lopte većim dijelom pripadao gostima. Ipak, većih prilika nije bilo.

U drugom poluvremenu gledaoci nisu mogli uživati u fudbalu i pravih šansi skoro da nije bilo. U 79. minuti Arežina je čak mogao povećati prenost Rudara koji je uspio upisati tri važna boda i tako Željeničaru nanijeti drugi poraz u tri utakmice.

Utakmicu u Istočnom Sarajevu gdje su se sastali Slavija i Vitez riješio je Armin Kapetan u finišu prvog poluvremena čime je njegov tim "pobjegao" iz zone za ispadanje

Rezultati 14. kola Premijer lige:

Široki Brijeg – Drina 5:1, Travnik – Olimpic 2:1, Čelik – Velež 1:0, Zrinjski – Mladost DK 4:0, Borac – Radnik 0:1, Sarajevo – Sloboda 1:0, Rudar Prijedor – Željezničar 1:0, Slavija – Vitez 0:1.