8

Drina prekinula crni niz, Velež remizirao i pao na dno tabele

FK Velež (Foto: Arhiv/Klix.ba)
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Pored utakmice između ekipa Mladost Doboj-Kakanj i Čelika koja je pripala domaćem timu (1:0), odigrane su još četiri utakmice na današnjem rasporedu 15. kola BHT Premijer lige.

Drina iz Zvornika je nakon osam vezanih poraza konačno upisala pobjedu. Na domaćem terenu savladali su Travnik sa 1:0, a strijelac je bio Jakšić iz penala u 12. minuti.

Šansu za povratak Travnik je imao u 40. minuti kada je Terzić pogodio stativu. Gosti su i u drugom poluvremenu stvarali pritisak i pokušavali izvući barem bod, ali u tome nisu uspjeli.

Ovom pobjedom Drina više nije posljednja ekipa tabele. Sada je to Velež koji je na svom terenu odigrao bez golova protiv Rudara iz Prijedora. Mostarci su tako povezali petu utakmicu bez pobjede, a čak četiri od tih pet utakmica su izgubili. Ono što je još pogubnije za Rođene jeste činjenica da u 15 odigranih kola imaju samo jednu pobjedu, onu iz 10. kola protiv Drine u gostima (2:1).

Vitez je na domaćem terenu u poprilično lošoj fudbalskoj predstavi golom Đurića u 74. minuti slavio nad Borcem iz Banja Luke kojem je ovo šesti uzastopni poraz, dok je Vitezu ovo treća uzastopna pobjeda.

Pobjedom nad Radnikom u Bijeljini Široki Brijeg je zauzeo prvo mjesto na tabeli. Širokobriježani su bili bolji, a u 42. minuti su promašili i penal kojeg je izveo napadač Ivan Krstanović. Pobjednički gol za goste postigao je Ivan Baraban u 74. minuti meča.

Rezultati 15. kola Premijer lige:

Mladost DK - Čelik 1:0 Radnik Bijeljina - Široki Brijeg 0:1 Velež - Rudar Prijedor 0:0 Vitez - Borac 1:0 Drina Zvornik - Travnik 1:0