0

Komšijski derbi pripao domaćinu: Mladost s igračem manje savladala Čelik

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U prvom meču 15. kola BHT Premijer lige BiH Mladost je sa igračem manje na svom terenu u Doboju kod Kaknja u komšijskom derbiju savladala zenički Čelik rezultatom 1:0.

Susret je obilovao prilikama, a obje ekipe su prikazale napadački fudbal.

Već u trećoj minuti domaćin je preko Isakovića zaprijetio, no bezuspješno. Potom gosti tri minute kasnije imaju dvije dobre prilike preko Popovića i Karića.

Na prvu veću priliku čekalo se do 22. minute, kada je Šišić pokušao, a Adilović sjajno odbranio. U 44. minuti Kojić propušta veliku priliku za Zeničane i rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

Mladost je od 57. minute igrala s igračem manje kada je ponajbolji igrač domaćina Isaković dobio drugi žuti karton.

No, samo četiri minute poslije odlučujući pogodak postigao je Šišić sjajnim udarcem sa više od 30 metara iz slobodnjaka. Adilović je bio nemoćan.

Do kraja susreta Čelik je napadao, ali bezuspješno. Najbolju priliku za izjednačenje gosti su imali u trećoj minuti sudijske nadoknade, kada je sa 16 metara slobodan udarac preko gola izveo Čolić.

U posljednjoj, petoj minuti nadoknade i golman Čelika Adilović je otišao u kazneni prostor domaćina, no igrao je rukom, a vrlodobri sudija Ognjen Valjić je odmah potom odsvirao kraj susreta.

Premijer liga BiH, 15. kolo: Mladost - Čelik 1:0.