0

Nogometašice BiH savladale Grčku u Solunu

Piše: N. J.
Ženska nogometna reprezentacija BiH (Foto: Oslobođenje/Arhiv)
Ženska nogometna reprezentacija BiH je savladala selekciju Grčke u Solunu, u okviru 5. kola Prve grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naše nogometašice su slavile rezultatom 3:2, nakon što su na poluvremenu vodile 2:0. Lidija Kuliš je za našu reprezentaciju pogodila u 8. i 20. minuti, a Moira Murić u 60. minuti. Grkinje su smanjile na 3:2 golovima Dimitre Panteliadou u 75. i 89. minuti. Susret su naše nogometašice završile sa igračicom manje, jer je Mersiha Ašćerić u 62. minuti dobila drugi žuti karton.

Sutkinja Ginte Pece iz Latvije je susret produžila, sasvim neosnovano, za čak 10 minuta, ali Grkinje nisu uspjele poravnati rezultat.

Selektorica Samira Hurem je za susret s Grkinjama pozvala 16 igračica: na golu: Merima Pašalić i Almina Hodžić odbrana: Spomenka Manigoda, Aida Hadžić, Nikolina Dijaković, Amira Spahić, Mersiha Aščerić i Milena Nikolić sredina terena: Aida Džemidžić, Alisa Spahić, Amela Fetahović, Zerina Omeradžić i Marijana Jevtić napad: Azra Hamzić, Amela Kršo, Moira Murić, Nejra Šabić i Lidija Kuliš.

U Prvoj kvalifikacionoj grupi nogometašice BiH zauzimaju četvrto mjesto sa tri boda. U dosadašnjem toku kvalifikacija upisale su poraze od Italije 0:1, Rusije 1:4 i Poljske 0:4, a pobijedile su Makedoniju sa 6:2 i sada Grčku sa 3:2. Naredni susret naša reprezentacija igra u gostima protiv Italije 31. marta.