89

Nogometaš Trabzonspora sudiji pokazao crveni karton, on dodijelio četiri

Galatasaray je sinoć u 22. kolu turske Super Lige pobijedio Trabzonspor rezultatom 2:1. ali su utakmicu obilježila četiri crvena kartona za goste i njihov sukob sa sudijom Denizom Bitnelom.

Trabzonspor je nakon prvog poluvremena imao minimalnu prednost zahvaljujući golu iz penala koji je u 25. minuti postigao Zengin. Međutim, stvari su krenule naopako u nastavku utakmice. Prvo je u 56. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Hurmad. Galatasaray je brzo iskoristio brojčanu prednost na terenu i izjednačio u 63. minuti golom Podolskog.

No, to nije bio kraj Trabzonovim mukama. U 70. minuti je također zbog drugog žutog kartona "pocrvenio" Demir.

U 86. minuti je sudija Bitnel dosudio penal za Galatasaray, a potom pokazao crveni karton Cavandi. Potom je njegov saigrač Dursun potpuno izgubio kontrolu te oduzeo crveni karton i pokazao ga sudiji.

Zbog ovog poteza je i on isključen, pa je Trabzon finiš utakmice odigrao bez četiri nogometaša. Penal je u gol pretvorio Inan u 89. minuti i donio pobjedu Galatasarayu.