555

Nijemci očitali nogometnu lekciju Portugalcima

Piše: J. H.
(Foto: EPA)
Nogometna reprezentacija Njemačke savladala je danas Portugal rezultatom 4:0 na Areni Fonte Nova u Salvadoru u okviru grupe G Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu.

Nijemci su Portugalcima očitali pravu nogometnu lekciju. Iako se očekivala tvrda utakmica i do kraja neizvjesna, pitanje pobjednika riješeno je već do 40. minute susreta.

Muller je doveo svoju selekciju u vodstvo već u 12. minuti sa bijele tačke. Dvadesetak minuta kasnije bilo je već 2:0. Autor gola bio je Mats Hummels.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan gol Mullera, ali i isključenje Pepea zbog nesportskog starta nad dvostrukim strijelcom današnjeg susreta.

Već tada se znao ishod susreta i konačan pobjednik derbija grupe G.

Do kraja susreta na Areni Fonte Nova Muller je postigao i svoj treći pogodak za konačnih 4:0 u susretu Njemačke i Portugala.

Nijemci su u svakom segmentu bili bolji od Portugalaca i već sada se nameću kao jedni od favorita za osvajanje Mundijala.