13

Neymar oborio olimpijski rekord golom u 15. sekundi, Brazil pomeo Honduras i izborio finale

Brazil je u polufinalu fudbalskog tunira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru pomeo Honduras savladavši ga rezultatom 6:0.

Već u 15. sekundi ispisana je historija kada je Neymar iskoristio grešku protivničke odbrane i postigao najbrži gol u historiji fudbalskih turnira na olimpijskim igrama.

Na 2:0 povisio je novi napadač Manchester Cityja Gabriel Jesus koji je u 26. minuti pogodio na asistenciju Luana. Isti igrač matirao je protivničkog golmana u 35. minuti kada je bilo 3:0. Gabriel Jesus je ovog ljeta dogovorio transfer u City za 32 miliona eura, ali će do januara 2017. godine igrati kao posuđeni igrač u Palmeirasu, klubu u kojem je ponikao.

Brazilci su potop Hondurasa najavili u 51. minuti kada se nakon ubačaja Neymara iz kornera, u šesnaestercu najbolje snašao štoper Marquinhos koji pogađa za 4:0.

Peti gol na meču Brazil je postigao u 79. minuti, a strijelac je bio Luan. Konačnih 6:0 postavio je kapiten Brazila Neymar golom iz penala u 91. minuti.

Brazil će u finalu igrati protiv pobjednika iz duela Njemačke i Nigerije koje se sastaju večeras od 21:00 sati.