Velika euforija
49

Navijači Reala tokom noći na ulicama Madrida slavili osvajanje Lige prvaka

Real Madrid je u subotu navečer pobjedom nad Liverpoolom treću sezonu zaredom osvojio Ligu prvaka, a osim slavlja u Kijevu nakon utakmice, odlična atmosfera je zabilježena i na ulicama glavnog grada Španije.

Hiljade navijača Reala su se okupile na ulicama i trgovima Madrida kako bi proslavili novi uspjeh svog tima. Navijačke pjesme su odjekivale gradom, navijači su se odlično zabavljali, a slavlje nije prošlo bez pirotehničkih sredstava. Slavlje je potrajalo do ranih jutarnjih sati.

Podsjetimo, Real je poveo u 51. minuti golom Benzeme nakon katastrofalne greške golmana Kariusa, izjednačio je Mane četiri minute kasnije, a onda je u 61. minuti u igru ušao Bale. Bile su mu dovoljne samo tri minute za pogodak kada je spektakularno makazicama pogodio mrežu Liverpoola za 2:1, a potom u 83. minuti ponovo savladao katastrofalnog Kariusa za konačnih 3:1.