Primera
0

Nakon tri utakmice pauze Messi zabio, a Barcelona pobijedila

Lionel Messi postiže gol (Foto: AFP)
Nakon tri uzastopna remija, dva u Kupu kralja i jedan u prvenstvu, nogometaši Barcelone vratili su se na pobjedničku stazu. Slavili su, istina teže od očekivanog, protiv Real Sociedada (2-1) u dvoboju 22. kola Primere igranom na Camp Nouu.

Znala se ekipa iz San Sebastiana i posljednjih godina pokazivati žilavim suparnikom Barceloni. Tri su od zadnjih pet ogleda ovih momčadi u katalonskoj prijestolnici završavala samo s 1-0 za aktuelne europske prvake.

Ni ove subote nije sve teklo glatko za ekipu Pepa Guardiole koji je, donekle, i sam tome pridonio poslavši na travnjak prilično "šarenu" postavu, bez Xavija, Piquea, Abidala, Busquetsa, Sancheza...

Povela je, istina, Barça već u osmoj minuti nakon što je Lionel Messi sjajno proigrao mladog Cristiana Tella koji je iskosa s lijeve strane elegantno poslao loptu pored Claudija Brava. Postao je 20-godišnji napadač time 13. različiti strijelac Barcelone ove sezone u Primeri, čime su se Katalonci izjednačili s Real Madridom.

Uobičajeno dominantna Barcelona do drugog je gola čekala sve do 72. minute kada je Messi prekinuo svoj post dug tri utakmice i poslije dodavanja Danija Alvesa zabio pored istrčalog Brava. Najboljem je svjetskom nogometašu to 23. prvenstveni gol sezone, od toga 17. lijevom nogom.

Svega nekoliko sekundi nakon Messijeva pogotka, bivši napadač Arsenala Carlos Vela pobjegao je domaćoj obrani i vratio neizvjesnost, ali do senzacije ipak nije došlo. Velin je gol, inače, tek treći koji je Barcelona primila ove sezone na svome stadionu na kojem nije izgubila u zadnjih 29 prvenstvenih utakmica.

Primera, 22. kolo:

Barcelona - Real Sociedad (Tello 8, Messi 72 / Vela 73) Getafe - Real Madrid 0-1 (Ramos 17) Mallorca - Betis 1-0 (Castro 24) Athletic - Espanyol 3-3 (Marcos 25, Llorente 58, Martinez 64 / Romaric 32, Weiss 47, Albin 90+2) Levante - Racing Santander 1-1 (Kone 23 / Arana 61)

1. Real Madrid 21 18 1 2 71-19 +52 55
  2. Barcelona 21 14 6 1 61-13 +48 48
  3. Valencia 20 10 6 4 31-22 +9 36
  1. Levante 21 9 5 7 27-25 +2 32
  2. Espanyol 21 9 5 7 25-24 +1 32
  3. Athletic Bilbao 21 7 9 5 33-28 +5 30
  4. Atletico 20 8 5 7 31-27 +4 29
  5. Malaga 20 8 4 8 24-29 -5 28