Primera
0

VIDEO / Barcelona rutinski protiv Athletic Bilbaa

Nogometaši Barcelone pobjedom na svom stadionu Camp Nou 2-0 protiv Athletic Bilbaa smanjili su ponovo zaostatak za vodećim Real Madridom na šest bodova.

Barcelona je ovu utakmicu dočekala tri dana nakon prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka, u kojoj je na gostovanju kod Milana odigrala 0-0, odnosno tri dana uoči uzvrata s ''Rossonerima'' na svom stadionu. Baskijska ekipa je samo dvije večeri ranije slavila u gostima kod Schalkea s 4-2 u prvom četvrtfinalnom ogledu Evropske lige.

Međutim, u Barceloni je Athletic malo toga pokazao u napadačkom smislu. Barcelona je bila znatno bolja ekipa na terenu, a terensku inicijativu napokon je okrunila u 40. minuti, kada je Lionel Messi proigrao Iniestu, koji se u punom trku sjurio ka gostujućem golmanu Iraizozu, a onda ga svladao snažnim udarcem iz blizine.

U 58. minuti, mladi Cristian Tello je doslovno iznudio kazneni udarac za Barcelonu koji mnogi suci ne bi dosudili, ali sudac ovog dvoboja jest, a Lionel Messi je bio precizan s bijele točke i zabio je svoj 36. gol ove sezone u Primeri. Jedan gol više zabio je Realov Cristiano Ronaldo.

Betis je u gostima svladao Malagu 2-0 golovima Castra u 40. minuti i Dorada u prvoj minuti sudijskog dodatka u prvom dijelu. Malaga je prekinula uspješnu seriju, jer je u zadnjih šest rundi osvojila 16 od mogućih 18 bodova. Betis je upisao prvu pobjedu nakon šest kola bez ijedne pobjede. Zanimljivo da je Betis zadnjih 8 prvenstvenih golova protiv Malage redovno postizao u prvim poluvremenima.

Primera, 31. kolo:

Osasuna – Real Madrid 1-5 (Nino 49 / Benzema 7, Ronaldo 37, 70, Higuain 40, 77) Racing – Granada 0-1 (Siqueira 89 – 11 m)

Sporting – Zaragoza 1-2 (Eguren 49 / Postiga 37, Lafita 90+1) Barcelona – Athletic Bilbao 2-0 (Iniesta 40, Messi 58 – 11 m) Malaga – Betis 0-2 (Castro 40, Dorado 45+1)

szólj hozzá: Barcelona v Athletic 2:0 GOALS

1. Real Madrid 30 25 3 2 100-27 +73 78
  2. Barcelona 30 22 6 2 86-22 +64 72
  3. Valencia 29 13 8 8 45-36 +9 47
  1. Malaga 30 14 5 11 44-43 +1 47
  2. Levante 29 13 5 11 41-40 +1 44
  3. Osasuna 30 10 13 7 35-46 -11 43
  4. Espanyol 29 11 7 11 37-39 -2 40