Na današnji dan Zmajevi igrali tri prijateljska susreta, dva remija i poraz

Piše: J. H.
Bulend Biščević u duelu sa Alijem Karimijem 10. augusta 2001. godine (Foto: AFP)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na današnji dan, 10. augusta, igrala tri prijateljska susreta.

Privi od njih desio se 2001. godine na stadionu Azadi u Iranu protiv domaće selekcije. Pred oko 80.000 gledatelja, u posljednjoj utakmici LG kupa, izabranici selektora Husnije Arapovića su poraženi rezultatom 4:0. Dva gola postigao je Hasheminasab, a u strijelce su se upisivali Karimi i Daei.

Nakon toga, Zmajevi su igrali na Koševu protiv Katara 10. augusta 2010. godine. Tada su ofdirali mršavih 1:1 u vrijeme kada je Nogometni savez BiH prolazio kroz najteže trenutke u svojoj historiji. Ovaj rezultat ostao je u sjeni milionskih dugova i prijetnji suspenzijom iz FIFA-e i UEFA-e.

Zmajevi su poveli golom Emira Spahića u 31. minuti da bi katar sedam minuta kasnije izjednačio preko Abdulmajida.

Posljednja od tri utakmice koju je reprezentacija BiH odigrala 8. augusta bila je ona protiv Grčke. Pred oko 10.000 gledatelja Zmajevi su u prijateljskom susretu protiv Grka odigrali miroljubivih 0:0.