34

Mreže mirovale u duelu Intera i Rome, Džeko dobio priliku u drugom poluvremenu

F. Z.
Inter - Roma (Foto: EPA-EFE)
U prvom susretu 15. kola talijanske Serije A veliki derbi na stadionu San Siro u Milanu večeras su odigrali lider na tabeli Inter i Roma. Susret je završen bez golova.

Uoči utakmice pojavile su se informacije da je Edin Džeko imao visoku temperaturu noć prije duela u Milanu, a trener Paulo Fonseca zbog toga je odlučio da ga ostavi na klupi za rezervne igrače. Na teren je ušao u 67. minuti susreta kada je zamijenio Diega Perottija.

Na samom susretu nismo vidjeli mnogo prilika. Više je prijetio Inter. Prilike su u prvom poluvremenu imali Romelu Lukaku, Lautaro Martinez i Marcelo Brozović, ali je Mirante sačuvao mrežu.

U drugom poluvremenu opet je nešto bolji bio Inter. Prijetili su Matias Vecino i Lukaku, ali se rezultat nije promijenio na San Siru. Ostalo je do kraja 0:0.

Inter je i dalje prvi s 38 osvojenih bodova, dva više od Juventusa koji ima utakmicu manje. Roma je četvrta na tabeli s 29 osvojenih bodova.