Iako su bili među favoritima
0

VIDEO / Milionski Zenit propustio brojne šanse i ispao od Basela

Nogometaši švicarskog Basela su se kao prvi plasirali u četvrtfinale Evropske lige. U uzvratu su izgubili kod Zenita u Sankt Peterburgu 1-0, ali su zadržali 2-0 iz prve utakmice sa St. Jakob stadiona.

Milionsko vrijedni Zenit je propustio sve i svašta u uzvratnom meču, te je ispao iz Evropske lige gdje je bio jedan od favorita. Poveo je Zenit u 30. minuti pogotkom Belgijanca Witsela, a krajem prvog dijela je domaćin dobio i igrača više na terenu. U samo pet minuta Čileanac Marcelo Diaz dobio je dva žuta kartona i ostavio saigrače iz Basela na milost i nemilost domaćina.

U nastavku je Zenit promašio barem deset sjajnih prilika. Uvjerljivo najbolju priliku je imao Širokov u 86. minuti, ali nije realizirao jedanaesterac, tačnije, sjajno je u padu, nogama odbranio Baselov golman Sommer.

Uz to je domaćin pogodio i okvir gola, te je imao 23 udarca prema suparničkom golu. Sve je ostalo premalo za prolaz.