0

Milan nakon produžetaka srušio Crotone u Kupu Italije

Luiz Adriano (Foto: EPA)
U šesnaestini finala Kupa Italije Milan je na domaćem terenu nakon produžetaka slavio protiv niželigaša Crotonea sa 3:1.

Crotone je tim koij se takmiči u Seriji B i teško je pao na San Siru protiv favoriziranog Milana. Rossoneri su poveli u 47. minuti preko Luiz Adriana, a stvari je na početak vratio hrvatski internaciolanac Ante Budimir u 68. minuti.

Milan nije uspio u regularnom dijelu utakmice riješiti posao i došao je red na produžetke. Pred kraj prvog produžetka Bonaventura je pogodio za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Niang u 115. minuti.

Niangu (20) je ovo treći gol u posljednje dvije utakmice nakon što je proteklog vikenda u Seriji A postigao dva gola u pobjedi Milana nad Sampdorijom (4:1).

U osmini finala Kupa Italije Milan ide u goste upravo Sampdoriji, a meč će se igrati 16. decembra.