23

Milan potopio Sampdoriju na San Siru

Giacomo Bonaventura (Foto: EPA)
Milan igra sve bolje. Uključujući večerašnju pobjedu nad Sampdorijom koju su savladali sa 4:1 u 14. kolu Serie A, Rossoneri u posljednjih šest utakmica imaju samo jedan poraz i to onaj od Juventusa (1:0) u gostima u prethodnom kolu.

Rossoneri su stigli do vodstava u 16. minuti pogotkom Bonaventure, ali najveći dio posla obavio je M'Baye Niang. Upravo je Niang bio strijelac u 38. minuti kada je udarcem iz penala savladao Viviana. Ovo je bio prvi gol Nianga u njegovoj 36. utakmici za Milan u Seriji A.

Milan je u prvom poluvremenu uputio 10 udaraca ka golu Sampdorije što je rekord za Milan u ovoj sezoni.

Nakon asistencije i gola, Niang je pogodio i u 49. minuti. Na 4:0 povisio je Luiz Adriano u 79. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Eder iz penala u 87. minuti.

Milan je ovom pobjedom zauzeo peto mjesto na tabeli, dok je Sampdorija na 13. mjestu.