448

Milan Đurić najbolji strijelac i igrač Kirin kupa

Bh. reprezentativac Milan Đurić (26) najbolji je strijelac i igrač Kirin kupa koji je reprezentacija BiH osvojila u Japanu pobjedom nad domaćom reprezentacijom u finalu rezultatom 2:1.

Đurić je postigao ukupno četiri gola u dvije utakmice. U polufinalnom susretu s Danskom je postigao pogotke u 52. i 83. minuti te je tako donio izjednačenje u regularnom toku susreta na 2:2. Zmajevi su u finale prošli boljim izvođenjem penala.

Đurić je zablistao i u finalu protiv favoriziranog Japana te je pogodio u 29. minuti za izjednačenje, a onda i za pobjedu u 66. minuti, kojom je naša reprezentacija osvojila svoj prvi trofej u historiji.

Milan je za mladu reprezentaciju BiH debitovao 2012. godine, a za seniorski državni tim 2015. godine. Za A reprezentaciju je odigrao 11 utakmica i postigao devet golova.

U karijeri je nosio dres Ascolija, Crotonea, Cremonesea, Trapanija i Cittadelle, a trenutno je član Cesene.