Grupa E
125

Liga prvaka / Mešanović u 92. minuti donio bod Mariboru u Moskvi kod Spartaka

(Foto: AFP)
Spartak je u petom kolu grupe E Lige prvaka dočekao Maribor, a susret je završen rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko poluprilika, no golmani Selihov i Handanović nisu bili na većim iskušenjima.

Prva velika prilika na susretu viđena je u 50. minuti. Vršič je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, Šuler je šutirao i pogodio je stativu.

Spartak je na svoju najbolju priliku čekao do 77. minute kada je Ze Luis šutirao sa pet metara glavom, ali je lopta otišla tik pored stative već savladanog Handanovića.

Moskovljani su do vodećeg pogotka došli u 82. minuti kada se nakon velike gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje snašao Ze Luis i poslao loptu u mrežu.

Jasmin Mešanović je u igru u dresu Maribora ušao u 83. minuti susreta kada je zamijenio Bohara, a u 90+2. minuti je postigao pogodak za izjednačenje.

Nakon akcije po desnoj strani Tavares je ubacio, odbrana Spartaka je zaboravila na Mešanovića kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu za 1:1.