23

Manchester United savladao Bournemouth u gostima sa 3:1, Ibrahimović pogodio na debiju u ligi

Ibrahimović proslavlja svoj prvjenac (Foto: AFP)
Manchester United je sa 3:1 slavio u prvom kolu Premier lige na gostovanju kod Bournemoutha.

Na početku susreta pomalo iznenađujuće Bournemouth je uspostavio terensku inicijativu, no prvu veliku priliku vidjeli smo pred njihovim golom. U 27. minuti sa vrha kaznenog prostora šutirao je Rooney, ali je Boruc bio siguran.

United je poveo u 40. minuti kada je veliku grešku odbrambenog igrača domaćina Francisa iskoristio Mata kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za 1:0. To je španskom fudbaleru bio 27 gol u dresu Crvenih đavola.

Kapiten Uniteda Rooney je imao veliku šansu u 51. minuti susreta, no u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao Boruc.

Ibrahimović je u 63. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara dobro šutirao, ali Boruc je sjajno odbranio.

Samo minutu kasnije Zlatan je upisao svoj prvi gol u Premier ligi kada je sa 25 metara šutirao po zemlji i matirao nemoćnog Poljaka na golu domaće ekipe.

Počasni gol za Bournemouth je postigao Smith na Grabbanovu asistenciju u 69. minuti susreta.

U posljednjoj minuti meča de Gea je sjajno intervenisao nakon šuteva Francisa i Gradela i spasio svoju mrežu, te je ostalo konačnih 3:1.