0

Završen Premiership: Manchester United savladao Bournemouth sa 3:1

Rooney slavi svoj 100. pogodak na Old Traffordu (Foto: EPA)
Utakmicom između Manchester Uniteda i Bournemoutha spuštena je zavjesa na engleski Premiership.

United je slavio sa 3:1, a prvi gol za Crvene đavole dao je Wayne Rooney u 43. minuti susreta, kada je pogodio Federicijevu mrežu na Martialovu asistenciju. Ovo je bio jubilarni 100. gol za Rooneya na Old Traffordu.

Drugi gol za United postigao je mladi Marcus Rashford u 74. minuti, a asistent kod drugog gola bio je Antonio Valencia.

Treći gol za domaćina dao je Ashley Young na Rooneyevu asistenciju tri minute prije kraja meča. Chris Smalling je postigao autogol za konačnih 3:1 u 93. minuti susreta.

Navijači Uniteda ne mogu biti zadovoljni ni ovom sezonom, s obzirom da će Crveni đavoli igrati u Evropskoj ligi naredne godine.

S druge strane, navijači Bournemoutha su prezadovoljni opstankom u ligi.