0

Manchester preokretom do osmine finala EL, triler završnica u Baselu pripala domaćinu

Poznati su i preostali učesnici osmine finala Evropske lige, a to su Manchester United, Borussia Dortmund, Tottenham, Basel, Villarreal i Sevilla.

Manchester United je nadoknadio poraz od 2:1 od Midtjyllanda iz prvog susreta slavivši sa 5:1. Sisto je Zaledio Old Trafford u 28. minuti, no Crveni đavoli su ipak uspjeli doći do preokreta. Najprije je Bodurog postigao autogol u 32. minuti, a u 43. minuti Mata je promašio jedanaesterac, da bi pobjedu Unitedu donio 18-godišnjak Rashford s dva gola u 64. i 75. minuti. Do kraja meča Herrera je pogodio iz penala u 87., a Depay u 90. minuti.

Borussia je pogotkom Aubameyanga slavila u Portu sa minimalnih 1:0 i sa ukupnih 3:0 prošla dalje.

Tottenham je bez Kanea sa 3:0 savladao Fiorentinu i prošao dalje sa ukupnih 4:1. Strijelci su bili Mason (25.), Lamela (63.) i autogol Rodrigueza (81.).

St. Etienne je bio na pragu prolaska u osminu finala protiv Basela, no u najuzbudljivijem meču večeri Švicarci su slavili s 2:1 i s ukupnih 4:4. prošli dalje zbog dva gola u gostima. Strijelac prvog gola za Basel bio je Zuffi u 15. minuti, dok je za goste pogodio Sall u 90. minuti i činilo se da će Francuzi proći dalje. No, u 92. minuti Zuffi ponovo pogađa za veliko slavlje domaćina..

Molde nije uspio napraviti čudo i stići zaostatak protiv Seville koja je u Španiji slavila s visokih 3:0. Norveški klub je na domaćem terenu slavio minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac je bio Hestad u 43. minuti.

U jednom od velikih derbija šesnaestine finala Villarreal je uspio izbaciti Napoli tako što je u gostima na San Paolu remizirao (1:1), te sa ukupnih 2:1 prošao dalje. Hamsik je u 17. minuti doveo Napoli u vodstvo, ali je prolaz dalje gostima obezbijedio Pina golom u 59. minuti.

Susret između Olimpiakosa i Anderlechta (1:0) će biti odlučen nakon produžetaka. Strijelac u 90 minuta susreta na "Georgios Karaiskakis" stadionu bio je Fortounis u 29. minuti iz penala.

Braga - Sion (2:1, 2:2) Lokomotiv Moskva - Fenerbahce (0:2, 1:1) Ath. Bilbao - Marseille (1:0, 1:1) Krasnodar - Sparta Prag (0:1, 0:3) Lazio - Galatasaray (1:1, 3:1) Leverkusen - Sporting (1:0, 3:1) Liverpool - Augsburg (0:0, 1:0) Rapid Beč - Valencia (0:6, 0:4) Schalke - Shakthar (0:0, 0:3)

Basel - St. Etienne (2:3, 2:1) Manchester United - Midtjylland (1:2, 5:1) Molde - Sevilla (0:3, 1:0) Napoli - VIllarreal (0:1, 1:1) Porto - Dortmund (0:2, 0:1) Tottenham - Fiorentina (1:1, 3:0) Olympiakos - Anderlecht (0:1, 1:0, produžeci u toku)