14. kolo francuske nogometne lige
0

Lyon opet poražen, Lille remizirao kod Toulousea

Odigrane su pve dvije utakmice 14. kola francuske nogometne lige, obje derbiji. Rennes je na Gerlandu pobijedio Lyon 2-1 i preskočio ga na tabeli, dok je prvak Lille odigrao 0-0 na gostovanju kod Toulousea.

Sastav Remija Gardea, koji će idućeg mjeseca gostovati u Zagrebu kod Dinama u utakmici posljednjeg, šestog kola takmičenja u D-grupi Lige prvaka, upisao je treći poraz zaredom računajući onaj od Real Madrida prije 16 dana u Ligi prvaka, te prvi ovosezonski domaći u Le Championnatu.

Poveli su domaći pogotkom Brazilca Edersona koji je postavio nogu nakon gromovitog udarca švedskog veznjaka Kima Källströma poslije prekida igre preusmjerivši loptu u mrežu. Za goste je samo tri minute kasnije nakon solo akcije izjednačio napadač iz Burkine Faso, Jonathan Pitroipa. Kongoanac Jires Kembo svoj je šesti pogodak sezone nakon greške u predaji lopte domaćih igrača na vlastitoj polovici terena zabio u 53. minuti utakmice.

Gosti su do kraja utakmice bili opasnija ekipa na travnjaku. Orijentirali su se na brze protuudare i bili su bliže trećem golu.

Lyon je igrao u sastavu: Lloris – Reveillere, Kone, Cris, Cissokho – Gourcuff, Källström (od 86. Grenier) – Briand (od 62. Lopez), Lacazette, Ederson (od 62. Bastos) – Gomis.