Le Championnat
0

Lyon došao do treće pobjede

Bafetimbi Gomis (Foto: AP)
Nogometaši Lyona privremeno su u subotu, prvi put ove sezone, izbili na prvo mjesto tabele Le Championnata.

U dvoboju petog kola francuskog prvenstva igrači Remija Gardea na gostovanju su pobijedili novog prvoligaša Dijon 2-1.

Doveo je goste u vodstvo zadnji vezni igrač Maxime Gonalons u šestoj minuti. Nakon što su domaći izjednačili krajem poluvremena, napadač Lyona i francuske reprezentacije Bafetimbi Gomis trećim je ovosezonskim pogotkom donio gostima pobjedu u 53. minuti.

Lyon je došao do treće ovosezonske pobjede (uz dva remija), pri čemu druge gostujuće. Remi Garde izveo je ovaj sastav:

Lloris – Reveillere, Kone, Lovren, Cissokho – Briand (od 87. Belfodil), Gonalons, Källström, Bastos – Pied (od 71. Grenier) – Gomis.

Do treće je pobjede u sezoni na gostovanju kod St. Etiennea u derbiju kola došao i prvak Lille. Dva je gola za pobjednički sastav postigao mladi Belgijanac Eden Hazard.

Le Championnat, 5. kolo:

Dijon – Lyon 1-2 (Corgnet 43 / Gonalons 6, Gomis 53) Caen – Toulouse 0-1 (Capoue 90+3) Sochaux – Lorient 1-1 (Butin 40 / Emeghara 88) Saint-Etienne – Lille 1-3 (Rozehnal 7-ag / Hazard 54, 73, Obraniak 86) Bordeaux – Evian 0-0 Ajaccio – Valenciennes 3-1 (Sammaritano 47, 54, Ilan 58 / Danic36) Marseille – Rennes (kasnije)

Redoslijed: 1. Lyon 11, 2. Lille 10, 3. Toulouse 10, 4. Montpellier 9 (-1), 5. Sochaux 8...