Serie A
1

VIDEO / Lulićev Lazio slavio u gostima protiv Sampdorije za 2. mjesto

Nogometaši Lazija uspješno završili gostovanje u Genovi (Foto: Arhiv/AFP)
Nakon što je Inter u prvom subotnjem meču 18. kola kiksao i odigrao samo 1-1 kući protiv Genoe, na tabeli su ga tokom dana prestigli Lazio i Fiorentina, koji su sada na drugom i trećem mjestu...

Lazio je pogotkom brazilskog nogometaša Hernanesa u 31. minuti slavio kod Sampdorije, te je nakon toga čuvao prednost sve do kraja. Za Sampdoriju je to bio treći poraz u nizu, ali je to još daleko od njihovog najgoreg poražavajućeg niza ove sezone u Seriji A. Već su Đenovljani imali seriju od čak sedam poraza. Čitavu utakmicu za Lazio odigrao je naš Senad Lulić, koji je u 41. minuti zaradio žuti karton.

Fiorentina je, pak, s 3-0 slavila na Siciliji protiv Palerma. Prva je dva pogotka za goste postigao crnogorski nogometaš Stevan Jovetić (jedan iz penala), koji je duže vrijeme bio ozlijeđen. Bili su to sedmi i osmi pogodak Jovetića ove sezone u Seriji A, kao i prvi nakon 4. novembra. Ujedno je ovo Jovetiću drugi put ove sezone da je postigao dva gola na jednom meču (nakon 1. kola i meča protiv Udinesea).

Nakon četiri poraza zaredom (dvije utakmice Serije A, po jedna u domaćem Kupu i Europa ligi) pobjedu je ostvario Napoli. U gostima je Napoli s 2-0 pobijedio Sienu došavši do tri boda u završnici - Maggio je prvo bio strijelac u 86., pa Cavani u 90. udarcem s bijele tačke.

Dva od ta četiri poraza Napoliju su nanijeli nogometaši Bologne koji su, pak, ove subote upisali 700. poraz u povijesti Serije A. Parma je s bolonjskog stadiona uzela sva tri boda slavivši 2-1.

U večernjem će terminu derbi ogled odigrati na Olimpicu Roma i Milan.

Serie A, 18. kolo:

Palermo - Fiorentina 0-3 (Jovetić 50, 83-11m, Rodriguez 89-11m) Atalanta - Udinese 1-1 (Denis 40-11m / Muriel 34) Siena - Napoli 0-2 (Maggio 86, Cavani 90-11m) Bologna - Parma 1-2 (Sorensen 54 / Valdes 56, Sansone 66) Sampdoria - Lazio 0-1 (Hernanes 31) Torino - Chievo 2-0 (Sardo 12-ag, Gazzi 26) Inter - Genoa 1-1 (Cambiasso 85 / Immobile 77) Roma - Milan (kasnije)

Tabela: Juventus 44, Lazio 36, Fiorentina 35, Inter 35, Napoli 34, Roma 29, Milan 27...