Evropska liga
0

Lulić strijelac za Young Boys, Hajduk nemoćan u Rusiji

Sarajevo-x.com
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić postigao je četvrti gol u pobjedi njegovog Young Boys Berna protiv Odensea sa 4:2, u okviru grupe H Evropske lige.

Lulić je postigao četvrti gol u 74. minuti za povećanje prednosti nad Odenseom, koji je deset minuta nakon toga uspio smanjiti rezultat na konačnih 4:2.

Splitski Hajduk našeg Senijada Ibričića nije uspio parirati nadmoćnoj ekipi Zenita, koji je tokom čitavog susreta dominirao i uspio rutinski slaviti nova tri boda, pobjedom od 2:0.

Prvi gol za Zenit postigao je Bukharov, nakon nekoliko propuštenih prilika igrača Zenita. Bukharov je odličan centaršut Denisova glavom preusmjerio u mrežu golmana Subašića.

U 68. minuti pobjedu Zenita zapečatio je Danny nakon nesporazuma Buljata i Maloče. Luković je centrirao sa lijeve strane, a Danny poluvolejom pogađa mrežu Hajduka.

U drugom susretu grupe G, AEK za kojeg nastupa bh. reprezentativac Sanel Jahić, poražen je od Anderlechta sa 3:0.

Rezultati Evropske liga, 3. kolo:

Zenit – Hajduk 2:0 Anderlecht – AEK 3:0 Young Boys – Odense 4:2 Stuttgart – Getafe 1:0 Metalist – Sampdoria 2:1 Debrecen – PSV 1:2 Borussia Dortmund – PSG 1:1 Karpaty – Sevilla 0:1 Utrecht – Steaua Bukurest 1:1 Napoli – Liverpool 0:0 CSKA Sofija – Rapid Beč 0:2

Besiktas – Porto 1:3