FA Cup
90

Liverpool debitantskim golom Van Dijka izbacio Everton, United u finišu slomio Derby

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u šesnaestinu finala FA Cupa nakon što su večeras na Anfieldu u gradskom derbiju pobijedili Everton rezultatom 2:1.

Redsi su apsolutno bili bolja ekipa u prvom poluvremenu i nagrada je stigla u 35. minuti.

Milner je samouvjereno izveo penal, kojeg je prethodno skrivio Holgate, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Everton je uspio u 67. minuti golom Sigurdssona na asistenciju Jagielke poravnati rezultat, ali je slavlje kratko trajalo.

Naime, šest minuta prije kraja meča najnovije Liverpoolovo pojačanje Van Dijk sjajno skače u šesnaestercu te postiže gol glavom za konačnih 2:1 i veliko slavlje domaćih navijača.

Manchester United je tek pred kraj utakmice na Old Traffordu slomio otpor Derbyja (2:0) i plasirao se u narednu fazu FA Cupa.

Prvo je Lingard pogodio u 84. minuti na asistenciju Lukakua, a onda se belgijski napadač i sam upisao u listu strijelaca iskoristivši dodavanje Martiala.