8

Ligue 1: PSG pomeo Caen, četiri gola Cavanija

Prva utakmica 5. kola francuske Ligue 1 donijela je susret Caena i PSG-a. Gosti su slavili 6:0.

Gosti su dobro otvorili utakmicu, a gol vodeći gol su postigli u 12. minuti preko Cavanija, kojem je asistirao Maxwell. Napadač PSG-a je svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici postigao iz penala u 22. minuti. Cavani je u 38. minuti kompletirao hat-trick zahvaljujući novoj asistenciji Maxwella, a potom je u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao i četvrti pogodak. Parižani su nakon prvog poluvremena imali ogromnu prednost.

Cavani je nakon savršenog prvog poluvremena svoje mjesto prepustio Jeseu, koji je zaigrao u drugom dijelu utakmice. PSG je nastavio s dobrom igrom, a rezultat toga je peti pogodak koji je djelo Lucasa iz 67. minute za koji mu je asistirao Augustin. Konačnih 6:0 postavio je upravo Augustin u 78. minuti utakmice. Asistenciju je upisao Rabiot.

PSG je prvi sa 10 bodova, dok deseti Caen ima šest bodova.