0

PSG golom Cavanija salvadao Lille

U prvoj utakmici 11. kola Ligue 1 Paris Saint-Germain je u gostima rezultatom 1:0 savladao Lille.

Ovo je četvrti uzastopni ligaški meč bez poraza za Parižane koji su u tom periodu upisali tri pobjede i trenutno su drugi tim tabele sa 23 boda, tri boda manje od Nice i bodom više od Monaca. Lille je zabilježio drugi poraz u posljednja tri meča i ostao je na 16. mjestu tabele sa 10 bodova koliko imaju Bastia, Montepllier i Cean koji su redom na 15, 17. i 18. mjestu.

Prvih 45 minuta okončano je bez pogodaka, a meč je odlučio Edison Cavani golom u 65. minuti na asistenciju Angela Di Marije.

Cavani je sa 10 golova prvi strijelac lige, a prati ga napadač Lyona Lacazette koji je postigao sedam pogodaka.