0

Liga prvaka: Utakmice u Manchesteru i Barceloni završene 1:1

Večeras su odigrane dvije utakmice četvrtine finala Lige prvaka. Machester United i Bayern Munchen su odigrali neriješeno 1:1. Istim rezultatom je završena utakmica Barcelona - Atletico Madrid.
Živi zid igrača Atletico Madrida (Foto: AFP)

Barcelona – Atletico Madrid 1:1

Prvu šansu na ovoj utakmici imao je Atletico, ali David Villa je šutirao preko gola. Tri minute poslije isti igrač je sjajno šutirao ali nije imao sreće.

Barcelona je uzvratila preko Messija i Fabregasa, ali rezultat se nije mijenjao. Igrala se 23. minuta kada se u dobroj poziciji našao Neymar, ali šutirao je nedovoljno snažno.

Faul nad Barceloninim Gerardom Piqueom (Foto: AFP)

Barcelona je nastavila stvarati izgledne prilike za gol preko Jordija Albe, a potom i Messija. Ipak, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

U 56. minuti Atletico Madrid dolazi do pogotka. Strijelac je bio Diego, a asistirao je Gabi. Bio je to prvi pogotak Diega u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Barcelona je krenula svim snagama po izjednačenje, a njihovu upornost je krunisao Neymar pogotkom u 71. minuti.

Slavlje Madriđana (Foto: AFP)

Manchester United – Bayern Munchen 1:1

Manchester United je dobro otvorio utakmicu, ali je dobru šansu na drugoj strani propustio Muller nakon dobre kombinacije Robbena i Riberyja.

Navijači Bayerna u Manchesteru (Foto: AFP)

Bayern je zatim preuzeo inicijativu sa čak 70 posto posjeda lopte. U 30. minuti Robben je sjajno šutirao a De Gea izbacuje u korner.

U 39. minuti Welbeck je propustio realizirati situaciju jedan na jedan s Neuerom koji je sjajno reagovao. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

Alex Ferguson na tribinama Old Trafforda (Foto: AFP)

Bayern je nastavio sa dominacijom u drugom poluvremenu, a prvi je zaprijetio Schweinsteiger u 46. minuti.

Ipak, do vodsta prvi dolazi Mancheter United. Nakon kornera kojeg je izveo Rooney sjajno je odreagovao Vidić i doveo englesku ekipu u vodstvo.

Bayern se brzo vratio u igru i to sjajnim pogtokom Schweinsteigera u 67. minuti, nakon asistencije Mandžukića.

Robben je imao sjajnu priliku da preokrene rezultat u korist Bayerna, ali je šutirao pored lijeve stative u 77. minuti.

Schweinsteiger je pred kraj utakmice isključen zbog faula nad Rooneyjem, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Trenutak kada Vidić postiže gol (Foto: AFP)