Osmina finala
9

Tok utakmica / Liga prvaka: Real Madrid - Manchester City 1:2; Lyon - Juventus 1:0

Nogometaši Real Madrida i Manchester Cityja, odnosno Lyona i Juventusa, večeras su igrali prvi susret osmine finala Lige prvaka, a tekstualni prijenos obje utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba
FT Kraj utakmice u Lyonu. Lyon - Juventus 1:0

FT Kraj utakmice u Madridu. Real Madrid - Manchester City 1:2

92' - (Lyon - Juventus) Juventus napada svim silama, ali ne može doći do pogotka.

90' - Sami finiš obje utakmice.

87' - (Real Madrid - Manchester City) Crveni karton za Sergija Ramosa, a nakon slobodnog udarca Mahrez nije bio precizan.

84 - (Real Madrid - Manchester City) Goooooool! Kevin De Bruyne s bijele tačke pogađa za 2:1 i donosi veliku prednost Manchester Cityju.

78' - (Real Madrid - Manchester City) Goooooool! Manchester City je golom Gabriel Jesusa stigao do poravnanja, ali će se sigurno koristiti VAR tehnologija. Na kraju, Orsato je pokazao na centar i gol Građana je priznat.

71' - (Real Madrid - Manchester City) Real Madrid bolji u ovim trenucima, City se grčevito brani. Dobru priliku sada je imao Sergio Ramos, ali je šutirao preko gola.

68' - (Lyon - Juventus) Veliki pritisak Juventusa u ovim trenucima, ali još uvijek ne mogu pronaći put do gola Lyona.

61' - (Lyon - Juventus) Miralem Pjanić je izašao iz igre i bio je vidno nezadovoljan.

60' - (Real Madrid - Manchester City) Goooooool! Real Madrid vodi protiv Manchester Cityja, Isco je strijelac. Očekivano, Kraljevski klub je kaznio promašaje Građana.

57' - (Real Madrid - Manchester City) Nove dvije velike prilike za Manchester City! Mahrez je dva puta šutirao, ali Courtois oba puta brani.

53' - (Lyon - Juventus) Miralem Pjanić je imao slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je pogodio samo živi zid.

50' - (Real Madrid - Manchester City) Velika šansa za Manchester City! De Bruyne je fino iznio loptu sa svoje polovine, dodao je do Mahreza čiji udarac odlazi malo pored gola.

46' - Počela su druga poluvremena na oba stadiona.

HT - Poluvrijeme na obje utakmice

45' - (Real Madrid - Manchester City) Velika prilika za Manchester City u finišu prvog poluvremena, igrači Kraljevskog kluba s linije su izbili jednu loptu i tako spriječili goste da dođu u vodstvo.

40' - (Lyon - Juventus) Ekambi je bio u dobroj šansi nakon greške Pjanića, ali šutirao je preko gola. Navijači Juventusa su izuzetno nezadovoljni ulogom koju Pjanić ima u prvom poluvremenu utakmice protiv Lyona te njegovom izvedbom protiv bivšeg kluba, barem za sada.

37' - (Real Madrid - Manchester City) Gabriel Jesus je dodao loptu do Bernarda Silve, a njegov blag udarac brani Courtois.

33' - (Real Madrid - Manchester City) Pep Guardiola u velikom problemu. Iz igre je zbog povrede izašao Laporte, a a na terenu je Fernandinho.

30' - (Lyon - Juventus) Gooooooool! Lyon vodi protiv Juventusa rezultatom 1:0. Aouar je odlično prošao po lijevoj strani, pronašoa Tousarta koji je bio na prvoj stativi i bez problema poslao loptu u mrežu ekipe iz Torina.
30' - (Real Madrid - Manchester City) Velika prilika za Real Madrid! Benzema se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju, šutirao, ali je Ederson zaustavio njegov pokušaj.

28' - (Real Madrid - Manchester City) Novi dobar napad Manchester Cityja, De Bruyne je šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

21' - (Lyon - Juventus) Velika šansa za Lyon! Toko-Ekambi je šutirao glavom nakon kornera za domaći tim, ali njegov udarac pogađa prečku. Puno sreće u ovim trenucima za goste iz Italije...

21' - (Real Madrid - Manchester City) Velika prilika za Manchester City! De Bruyne je poslao sjajnu loptu do Gabriel Jesusa, ali njegov udarac brani Courtois.

13' - (Lyon - Juventus) Stara dama za sada kontroliše loptu i ima veći posjed lopte, ali bez prave prilike.

12' - (Real Madrid - Manchester City) Prvi opasan napad Real Madrida, Vinicus je probio po lijevoj strani, ali njegov centaršut nije došao do Benzeme.

10' - Mirno za sada na oba stadiona i bez prilika, igra se veoma oprezno.

4' - (Lyon - Juventus) Prvi opasan napad imali su igrači Juventusa, ali centaršut Ronalda u pogodak nije uspio pretvoriti Cuadrado.

2' - (Real Madrid - Manchester City) Gosti su odmah visoko izašli na polovinu Kraljevskog kluba, Bernardo Silva je imao priliku, no domaći igrači su to blokirali.

1' - Počela su oba meča.

20:52 - Susreti počinju za manje od 10 minuta.

20:40 - Španac Jesus Gil Manzano će suditi meč u Francuskoj, dok će susret između Real Madrida i Manchester Cityja suditi Italijan Daniele Orsato.

20:35 - (Lyon - Juventus) Lyon će meč igrati u sastavu: Lopes, Marcelo, Marcal, Denayer, Tousart, Aouar, Guimaraes, Dubois, Cornet, Toko-Ekambi, Dembele.

S druge strane, trener Juventusa Maurizio Sarri priliku je od prve minute dao Miralemu Pjaniću. Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Rabiot; Cuadrado, Dybala, Cristiano Ronaldo.

20:30 - (Real Madrid - Manchester City) Oba trenera napravila su nekoliko iznenađenja u prvom sastavu.

Iako je kapiten Real Madrida Sergio Ramos najavio da će samo najiskusniji igrači igrati meč Lige prvaka, Zidane nije tako mislio i priliku od prve minute dao je Mendyju, Valverdeu i Viniciusu.

S druge strane, Pep Guardiola je na klupi ostavio Davida Silvu i Sergija Aguera.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Mendy; Modric, Casemiro, Valverde; Isco, Benzema, Vinicius Jr.

Manchester City: Ederson; Walker, Laporte, Otamendi, Mendy; Rodrigo, Gundogan, Mahrez, De Bruyne; Bernardo Gabriel Jesús

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prvih utakmica osmine finala Lige prvaka između Real Madrida i Manchester Cityja, odnosno Lyona i Juventusa. Oba susreta igraju se s početkom u 21 sat.