Uzvratni mečevi
3

Tok utakmica / Liga prvaka: Juventus - Lyon 2:1; Manchester City - Real Madrid 2:1

U terminu od 21 sat igrale su se dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka između Juventusa i Lyona, odnosno Manchester Cityja i Real Madrida, a tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Klix.ba
Završen je meč u Torinu, Lyon je izbacio Juventus iz Lige prvaka.

Juventus - Lyon 2:1

90+4' (Juventus - Lyon) - Dvije minute do kraja meča u Torinu, Juventus je pred ispadanjem iz Lige prvaka.

Završio je meč u Engleskoj!

Manchester City - Real Madrid 2:1

90+3' (Juventus - Lyon) Ronaldo je imao priliku iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo u živi zid.

90+2'' (Manchester City - Real Madrid) Finiš meča u Manchesteru, ekipa Pepa Guardiole je prošla u četvrtfinale.

90' (Juventus - Lyon) Šest minuta nade za Juventus.

88' (Juventus - Lyon) Stara dama pred ispadanjem, igrači Maurizija Sarrija ne mogu napraviti šansu pred golom gostiju.

88' (Manchester City - Real Madrid) Građani mirno čuvaju stečenu prednost.

83' (Juventus - Lyon) - Dybala je ušao na teren, pa izašao jer je obnovio povredu zadnje lože.

79' (Juventus - Lyon) - Lyon bolji u ovim trenucima, Juventusu treba gol, ali ne mogu izaći iz svog kaznenog prostora.

79' (Juventus - Lyon) - Igrači Lyona su sada tražili penal, ali sudija nije ništa pokazao.

76' (Juventus - Lyon) Velika šansa za Juventus, Dybala je pronašao Ronalda, ali ovaj šutira preko gola.

72' (Juventus - Lyon) Opet je Ronaldo pokušao, ovaj put iz slobodnog udarca, ali samo u živi zid.

71' (Manchester City - Real Madrid) Nova šansa za Manchester City, Bernardo Silva nije iskoristio priliku da postigne treći gol za svoj tim.

69' (Juventus - Lyon) Ronaldo centrira, Higuain šutira glavom preko gola. Juventus svim silama kreće po treći pogodak.

68' (Manchester City - Real Madrid) Goool! Varane pravi novu grešku, Gabriel Jesus pogađa za 2:1 i donosi veliku prednost svom timu. Manchester City je pred četvrtfinalom.

64' (Manchester City - Real Madrid) Gabriel Jesus je sada bio u odličnoj šansi, Courtois brani njegov udarac.

63' (Juventus - Lyon) Bonucci sada šutira, lopta odlazi malo pored gola Lyona.

60' (Juventus - Lyon) Goooool! Kakav pogodak Ronalda lijevom nogom s nekih 25 metara, Juventus vodi sa 2:1 i opet je u igri za prolazak dalje.

58 (Juventus - Lyon) - Pokušavaju sada i gosti, ali udarac iz velike daljine odlazi preko gola.

55' (Juventus - Lyon) Stara dama bolja u ovim trenucima, imaju više loptu u posjedu, ali ne stvaraju šanse pred golom gostiju iz Francuske.

54' (Manchester City - Real Madrid) Nova velika šansa za Sterlinga, napadač Građana opet propušta priliku da postigne pogodak.

50' (Juventus - Lyon) - Nešto miriniji početak drugog poluvremena u Torinu, Juventusu pod hitno treba pogodak da se vrati u meč.

46' (Juventus - Lyon) - Počelo je drugo poluvrijeme u Torinu. Staroj dami trebaju dva pogotka, pod uslovom da ne prime drugi gol, za prolazak dalje.

47' (Manchester City - Real Madrid) - Dobar napad Građana odmah na početku, ali je Varane dobro reagovao u odbrani i spasio Real Madrid. Minutu nakon toga, Sterling je imao novu šansu, ali nije pogodio.

46' (Manchester City - Real Madrid) - Počelo je drugo poluvrijeme u Engleskoj. Realu treba jedan pogodak za produžetke.

HT - Završeno je i prvo poluvrijeme u Torinu.

Juventus - Lyon 1:1 (Ronaldo, Depay)

HT - Završeno je prvo poluvrijeme u Manchesteru.

Manchester City - Real Madrid 1:1 (Sterling, Benzema)

43' - (Juventus - Lyon) Ronaldo s bijele tačke pogađa za 1:1 i vraća Juventus iz igru, Zbog ovog penala će sigurno biti puno protesta iz tabora Lyona.

42' - (Juventus - Lyon) Penal za Juventus! Pjanić je šutirao iz slobodnog udarca, Depayja lopta pogađa za ruku i to će biti velika šansa za Staru damu.

39' - (Juventus - Lyon) - Velika šansa za Juventus, Ronaldo je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali Lopez fantastično brani!

37' - (Juventus - Lyon) Higuain sada šutira glavom, Lopez brani njegov pokušaj.

36' - (Juventus - Lyon) Loš pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca, Juventusu pod hitno treba pogodak da se vrati u meč.

32' - (Manchester City - Real Madrid) Walker je šutirao, ali lopta ide preko gola. City opet bolji u ovim trenucima.

28' - (Manchester City - Real Madrid) Gooool! Benzema pogađa za 1:1 i vraća Real Madrid u igru!

21' (Manchester City - Real Madrid) - Hazard je sada šutirao, Ederson još jednom na pravom mjestu.

20' (Manchester City - Real Madrid) - Benzema je bio u velikoj šansi za goste, ali Ederson brani njegov pokušaj.

19' (Juventus - Lyon) - Velika prilika za Juventus, prvo je Bernardeschi imao šansu nakon soloakcije, a nakon njega i Ronaldo.

16' - (Juventus - Lyon) Staroj dami sada trebaju tri gola za prolazak i to pod uslovom da gosti iz Francuske ne postignu novi gol.

12'- Goooooool! Lyon vodi 1:0, Depay je sjajno izveo penal i panenkom pogodio za vodstvo Lavova.

11' - Penal za Lyon!

10' - Goooool! Manchester City vodi golom Sterlinga protiv Real Madrida, a nakon što je veliku grešku napravio Varane.

8' -(Juventus - Lyon) Aouar je šutirao, Szczesny brani njegov pokušaj.

7' - (Manchester City - Real Madrid) De Bruyne je šutirao s velike udaljenosti, dobar udarac ali samo korner za Građane.

1' - (Juventus - Lyon) Higuain je odmah pokušao, ali loš udarac.

1' - Mečevi u Manchesteru i Torinu su počeli.

20:55 - Sve je spremno za početak utakimca. Podsjećamo, zbog pandemije koronavirusa mečevi se igraju bez prisustva publike.

20:45 - Real Madrid je nakon što se sezona u španskoj La Ligi nastavila skinuo Barcelonu s trona i osvojio titulu prvaka Španije i večeras će bez kapitena Sergija Ramosa tražiti ostanak u ovoj sezoni, odnosno prolazak u četvrtfinale.

Također, titulu je osigurao i Juventus, što im je deveta uzastopna u Seriji A. Manchester City je na drugom mjestu završio u Engleskoj, a Lyon u prekinutoj francuskoj Ligue 1 na sedmom mjestu, što znači da naredne godine neće igrati evropska takmičenja.

20:30 - Madriđani će na stadionu Etihad imati izuzetno težak zadatak s obzirom na to da je prvi susret završen pobjedom Građana rezultatom 2:1.

Manchester City: Ederson, Walker, Sterling, Gundogan, Jesus, Laporte, Rordi, De Bruyne, Fernandinho, Joao Cancelo, Foden.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Eder Militao, Varane, Hazard, Kroos, Benzema, Modrić, Mendy, Casemiro, Rodrygo.

U drugom susretu večeri Juventus će pokušati nadoknaditi gol zaostatka (0:1) protiv Lyona na svom terenu.

Juventus: Szczesny, De Ligt, Pjanić, Ronaldo, Alex Sandro, Cuadrado, Bonucci, Higuain, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi.

Lyon: Lopes, Denayer, Marcelo, Aouar, Depay, Dubois, Ekambi, Cornet, Bruno Guimaraes, Marcal, Caqueret.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka između Juventusa i Lyona, odnosno Manchester Cityja i Real Madrida. Oba meča igraju se u terminu od 21 sat.