0

Liga prvaka: AC Milan i Villarreal

FENA
Italijanski AC Milan i španski Villarreal izborili su plasman u polufinale nogometne Lige prvaka.

AC Milan je nakon 0:0 u prvom meču u Lyonu u uzvratnom susretu četvrtfinala na San Siru savladao Lyona sa 3:1. Golove za Milan postigli su Inzaghi u 25. i 88., te Ševčenko u 90. minuti, dok je jedini pogodak za francuskog prvaka postigao Diarra u 31. minuti.

Villarreal je do historijskog uspjeha došao zahvaljujući pobjedi od 1:0 nad Interom, te postignutom golu u prvom susretu u Milanu. Strijelac jedinog pogotka bio je Arruabarrena u 58. minuti.

Rezultati uzvratnih susreta četvrtfinala: AC Milan - Lyon 3:1 (ukupno 3:1) Villarreal - Inter 1:0 (2:2, Villarreal ide dalje zbog gola u gostima)

Preostali polufinalisti bit će poznati sutra, kada su na rasporedu susreti između Juventusa i Arsenala (prvi meč 0:2), te Barcelone i Benfice (0:0).