6

Leverkusen velikim preokretom do pobjede protiv Schalkea

U derbiju 31. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je rezultatom 3:2 pobijedio Schalke u gostima na Veltins Areni.

Domaći tim je odlično otvorio meč i već u petoj minuti imao šansu da povede, ali je Huntelaar promašio penal. Ipak, samo devet minuta kasnije Choupo-Moting pogađa za vodstvo Schalkea, a onda Sane u 29. minuti povećava prednost.

Leverkusen u prvom poluvremenu nije uputio nijedan udarac u okvir gola protivnika da bi poslije prvih 15 minuta drugog dijela stigao do potpunog preokreta.

Sve je trajalo samo šest minuta. Prvo je Brandt u 54. minuti smanjio na 2:1. Potom je dvije minute kasnije Bellarabi pogodio za 2:2 nakon čega je za veliki preokret i, kasnije će se ispostaviti, konačnih 3:2 pogodio Chicharito u 60. minuti.

Bayer je nastavio sjajnu formu i sada ima pet vezanih pobjeda u ligi, odnosno šest vezanih utakmica bez ligaškog poraza, dok je Schalke upisao čak treći poraz u posljednjih pet mečeva lige.