0

Leverkusen deklasirao Wolfsburg na BayAreni

Javier Hernandez (Foto: EPA)
U prvoj utakmici 28. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je na domaćem terenu rezultatom 3:0 slavio protiv Wolfsburga.

Direktni okršaj za mjesta koja vode u evropska takmičenja pripao je Apotekarima koji su dodatno umanjili šanse Wolfsburgu za plasman u Ligu prvaka. Leverkusen je sada četvrti sa bodom, ali i utakmicom više od Schalkea koji ima 44 boda, dok je Wolfsburg osmi sa četiri boda i utakmicom manje od Borussije M'Gladbach koja je šesta i ima 42 boda.

Bayer je poveo u 27. minuti perko Brandta i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. U nastavku meča konačnih 3:0 svojim golovima postavili su Chicharito u 73. i Yurchenko u 87. minuti.

Ovo je treća uzastopna ligaška pobjeda za Bayer i sve tri su upisane bez primljenog pogotka. Na drugoj strani Wolfsburg je u krizi i sada ima niz od tri meča bez trijumfa u ligi pri čemu je zabilježio dva poraza i remi.