Premiership
14

Leicester golovima Vardyja i Graya savladao Everton, Bešić opet na tribinama

Nogometaši Leicestera pobijedili su na King Power stadionu u okviru 10. kola Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 2:0.

Domaći su žestoko krenuli u utakmicu te su preko Graya i Morgana propustili dvije velike prilike.

Bolje sreće nije bio ni Chilwell, a njihove promašaje popravio je Vardy u 18. minuti kada dovodi Leicester u vodstvo nakon asistencije Mahreza.

Imao je alžirski ofanzivac potom priliku da se i sam upiše u strijelce, ali je Pickford bio siguran, dok je u 29. minuti ipak morao vaditi loptu iz mreže nakon šuta Graya.

Everton je prvu šansu na meču propustio tek u 37. minuti kada je Schmeichel odlično odbranio udarac Mirallasa i s rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U nastavku se igrao znatno slabiji nogomet, a gosti su mogli do izjednačenja u 70. minuti. Niasse je bio blokiran u posljednji trenutak pa se rezultat iz prvog poluvremena nije mijenjao.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Muhamed Bešić nije bio na klupi poražene ekipe ni na ovom meču.

Leicester se s trećom pobjedom u sezoni probio na 11. mjesto Premiershipa, dok je Everton na 18. poziciji.