17

Legendarni Brazilac uveličao "Žutu noć": Ronaldinhu se poklonilo 40.000 navijača na Monumentalu

Legendarni Ronaldinho je odigrao svoju prvu, ali možda ne i jedinu utakmicu u dresu ekvadorske Barcelone.

Ekipa iz ekvadorskog Guayaquila je u okviru "Žute noći" (Noche Amarailla), posljednjoj utakmici pred početak sezone koja se tradicionalno igra od 1995. godine.

Barcelona je sa 4:3 porazila peruanski Universidad San Martín. Strijelci za domaći tim su bili Kitu Diaz dva puta, Ismael Blanco i Cristian Penilla dok su za goste pogađali Ampuero, Rivadero i Ponce Junior.

Ronaldinho je asistirao kod drugog pogotka Kitu Diazu u 32. minuti, a kada je izlazio u 78. minuti Brazilac je dobio stojeće ovacije uz jasnu poruku da navijači Barcelone žele da nekadašnji najbolji svjetski fudbaler ostane u ekipi i igra za njih ove sezone, a Ronaldinho poslije meča nije odbio tu mogućnost.

Na stadionu Monumental je bilo više od 40.000 navijača, a od ulaznica je ekvadorski klub zaradio 1.042.825 dolara.