0

Le Championnat: Montpellierovih 10-0 u zadnje četiri domaće utakmice

Još uvijek aktualni prvak Le Championnata, Montpellier, igra sve bolje kako odmiče sezona. Slavio je i ove subote, u susretu 20. kola, s 2-0 protiv Lorienta.

Bila je to četvrta domaća pobjeda zaredom Montpelliera, a u tih 360 minuta je klub ostvario sjajnu razliku pogodaka od 10-0. Ipak, pobjeda protiv Lorienta nije bila lagana budući da je sve do jedanaest minuta prije kraja rezultat bio 0-0. No, od tada, pa do kraja, dva je puta strijelac bio Gaetan Charbonnier, čime je došao tek do drugog i trećeg prvenstvenog pogotka ove sezone.

Bordeaux je u gostima pobijedio Rennes s 2-0 pogocima Gouffrana u 57. i Saiveta u 66. minuti.

Lille nije uspio uzeti tri boda kod Nancyja, posljednje ekipe na tabeli, makar je poveo već u 1. minuti (strijelac Roux). Nancy, koji ima samo jednu pobjedu kroz cijelu sezonu, je do boda došao golom Ayassea u 82. minuti za 2-2.

Zbog prestrogo isključenog vratara Laquaita Evian je izgubio domaću utakmicu protiv Bresta (2-0).

Le Championnat, 20. kolo:

Montpellier - Lorient 2-0 (Charbonnier 79, 90) Evian - Brest 0-2 (Ben Basat 15-11m, Grougi 90)

Nancy - Lille 2-2 (Grange 21, Ayasse 82 / Roux 1, Payet 32) Rennes - Bordeaux 0-2 (Gouffran 57, Saivet 66) Troyes - Lyon 1-2 (Nivet 38 / Gonalons 11, Umtiti 75)