Le Championnat
0

Lorient na četvrtom mjestu, St. Eteinne prekinuo crni niz

Nogometaši Lorienta skočili su, doduše možda samo privremeno, na četvrto mjesto francuskog Le Championnata. U 21. kolu su svladali Troyes s 3-2.

Kevin Monnet-Paquet i Enzo Reale osigurali su Lorientu prednost 2-0 već nakon 27 minuta. Malo je nade gostima u 66. minuti ulio Jeremie Brechet, ali u 83. minuti je Gregory Bourillon postigao treći pogodak za domaće i priči je bio kraj. Fabien Camus je ublažio poraz Troyesa koji je pretposljednji na tabeli sa samo 13 bodova i malim izgledima za izbjegavanje ispadanja.

Lošiji od Troyesa je samo Nancy koji je u subotu izgubio na gostovanju kod Toulousea s 2-1. Franck Tabanou je dvama pogocima osigurao Toulouseu već šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu protiv Nancyja koji je sve bliže padu u drugu ligu.

Ajaccio i Valenciennes su odigrali 1-1, a pritom je peti ovosezonski pogodak za domaće postigao rumunski napadač Adrian Mutu. Opa Nguette je izjednačio za goste koji nikad nisu sačuvali praznu mrežu na gostovanjima na Korzici.

Nakon šest utakmica bez pobjede u prvenstvu, St. Etienne je slavio u gostima kod Bresta s 1-0 pogotkom Brazilca Brandaa.

Le Championnat, 21. kolo:

Marseille - Montpellier 3-2 (A. Ayew 14, J. Ayew 79, Gignac 90 / Herrera 17, Utaka 56) Sochaux - Reims 1-0 (Poujol 15)

Ajaccio - Valenciennes 1-1 (Mutu 30 / Nguette 69) Lorient - Troyes 3-2 (Monnet-Paquet 20, Reale 27, Bourillon 83 / Brechet 66, Camus 88) Brest - St. Etienne 0-1 (Brandao 50) Toulouse - Nancy 2-1 (Tabanou 57, 78 / Karaboue 89)