0

Le Championnat: Prvaci poraženi već peti put

Nastavljaju se muke za aktualnog francuskog prvaka Montpellier u novoj sezoni. U devetom je kolu Le Championnata ubilježio već peti poraz i potonuo na 16. mjesto.

Bolji je ove subote na svome travnjaku bio Rennes s 2-1. Momčad Frederica Antonettija se mučila na samom startu sezone, ali s trećom pobjedom u nizu skočila je u gornju polovinu tabele. Jean Makoun i Mevlut Erding su bili strijelci za Rennes, dok je Younes Belhanda s bijele točke smanjio za Montpellier koji je pobijedio u samo dvije od 11 ovosezonskih službenih utakmica.

Lorient je do ovoga kola bio jedna od tri neporažene momčadi, a onda mu se u subotu dogodio pravi potop. Valenciennes je pred svojim navijačima slavio sa 6-1 i uzletio do četvrtog mjesta na ljestvici s 15 bodova. Zanimljivo, Lorient je u šestoj minuti došao do vodstva preko Benjamina Corgneta, da bi nakon toga doživio pravi fijasko. Pridonijela su mu svakako i dva crvena kartona - Arnauda Le Lana već u 21. i Innocenta Emeghare u 75. minuti.

Spomenimo i da je Nancy odigrao 1-1 protiv Sochauxa, a pogotkom Sebastiena Puygreniera u 14. minuti prekinut je post od 609 minuta bez gola.

Le Championnat, 9. kolo:

PSG - Reims 1-0 (Gameiro 65) Nancy - Sochaux 1-1 (Puygrenier 14 / Roudet 56) Evian - Toulouse 0-4 (Tabanou 24, Riviere 44, 50, Braaten 88) Nice - St. Etienne 1-1 (Bautheac 30 / Brandao 76)

Rennes - Montpellier 2-1 (Makoun 13, Erding 52 / Belhanda 69 - 11m) Valenciennes - Lorient 6-1 (Sanchez 9, Le Tallec 13, 87, Danic 52 - 11m, Aboubakar 81, 89 / Corgnet 6)