0

Le Championnat: Marseilleu sretna pobjeda u završnici

Vodeća ekipa Le Championnata, nogometaši Montpelliera, nisu uspjeli upisati domaća tri boda u subotu. U utakmici 18. kola su odigrali 1-1 protiv Toulousea.

Dosad je Montpellier kao domaćin u sezoni imao sedam pobjeda i jedan poraz. Sve je dobro započelo za njih jer su poveli već u 7. minuti golom Dernisa. No, pred kraj prvog dijela se Toulouse vratio i izjednačio na 1-1 nakon čega je i održao remi do kraja.

Vatreno je, pak, bilo u završnici ogleda Marseillea i Loienta. Dobio je domaćin s 2-1, makar je gubio još u 84. minuti. Gosti su poveli u 77. golom Emeghara makar su još od 33. minute igrali s igračem manje (Kone). Marseilleu ništa nije značio igrač više sve do 84. minute kada je izjednačio Valbuena, a tri je boda domaćinu donio Cheyrou golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Inače, tokom večeri u subotu još igra Lyon domaću utakmicu protiv Eviana, dok u nedjelju derbi utakmicu igraju PSG i Lille. Tko bude slavio u tom ogledu preuzet će vrh tabele.

Le Championnat, 18. kolo:

Brest - Auxerre 1-0 (Grougi 34-11m) Caen - Nancy 1-2 (Nivet 60-11m / Karaboue 3, Sane 55) Dijon - St. Etienne 1-2 (Bautheac 90+4 / Sinama Pongolle 16, Gradel 90+2) Marseille - Lorient 2-1 (Valbuena 84, Cheyrou 90+4 / Emeghara 77)

Montpellier - Toulouse 1-1 (Dernis 7 / Bengue 40) Nica - Valenciennes 2-0 (Mounier 69, 90+3) Lyon - Evian (kasnije)