0

Le Championnat: Marseille srušio prvaka

Težak poraz Lillea (Foto: AFP)
Sjajnu formu nogometaši Marseillea potvrdili su i u posljednjoj utakmici 20. kola Le Championnata. Na svome su Velodromeu svladali aktualnog prvaka Lille s 2-0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Loic Remy zbog kojeg je iz Londona stigao i menadžer Tottenhama Harry Redknapp. Remy sada s devet golova dijeli drugo mjesto na tabeli strijelaca francuskog prvenstva.

U 61. minuti utakmice Remy je glavom doveo Marseille u vodstvo nakon nabacivanja Mathieua Valbuene. Priču je 25-godišnji francuski reprezentativni napadač zaključio u 83. minuti kad je, zahvaljujući lošoj reakciji Lilleove obrane, ostao sam na suparničkoj polovici i rutinski zaključio posao pored Mickaela Landreaua koji je izašao daleko od svoga gola.

Marseilleu je ovo osma pobjeda u posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima. Zadnji su put nogometaši Didiera Deschampsa poraženi još u studenome u Ligi prvaka od Olympiacosa. No, zbog slabog ulaska u sezonu i dalje su tek na šestom mjestu u prvenstvu. Lille, kojem je ovo bio prvi gostujući poraz sezone, ostao je treći, ali sada mu vodeći PSG bježi velikih sedam bodova.