Le Championnat
0

Montpellier se izjednačio s PSG-om, Marseilleu pobjeda

Marseille je u 11. kolu francuskog nogometnog prvenstva stigao do svoje tek druge pobjede u sezoni. Na stadionu Velodrome s 2-0 pao je Ajaccio.

Nakon što su prije samo tri dana u posljednjim trenucima utakmice Lige prvaka izgubili bod protiv Arsenala (1-0), Marseille se uspio psihički oporaviti za susret Le Championnata. Ganac Andre Ayew bio je dvostruki strijelac za ekipu Didiera Deschampsa.

Najprije je u 30. minuti pogodio za 1-0, što je ujedno bio i rezultat prvog djela, da bi nakon samo četiri minute nastavka postigao i svoj drugi pogodak na utakmici, a deveti u sezoni. Ovom pobjedom Marseille je skočio za tri mjesta i sada se nalazi na 12. mjestu prvenstve tabele. S druge strane Ajaccio je ovim porazom pao na posljednje mjesto.

Montpellier se pobjedom u gostima protiv Caena, barem na jedan dan, izjednačio na vrhu prvenstvene ljestvice s vodećim PSG-om. Montpellier je slavio s 3-1, a pogotke su postigli Mapou Yanga-Mbiwa u 14., John Utaka u 20. i Younes Belhanda u 79. minuti susreta. Svoj treći pogodak gosti su dali s igračem manje nakon što je u 63. minuti susreta Joris Marveaux isključen zbog drugog žutog kartona. Utješni pogodak za Caen postigao je Nivet u 82. minuti iz najstrože kazne.

Do kraja susreta i domaćin je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Pierrea-Alaina Fraua.

Izdvojimo još novo prosipanje bodova Bordeauxa koji je na svom terenu odigrao neodlučeno, 1-1, protiv Bresta. Domaćini su poveli u 52. minuti preko Yoana Gouffrana, ali su gosti vrlo brzo stigli do izjednačenja, a pokazalo se i konačnog rezultata, pogotkom Edena Bena Basata.

Le Championnat, 11. kolo, rezultati:

Bordeaux – Brest 1-1 (Gouffran / Basat 63) Caen – Montpellier 1-3 (Nivet 82-11m / Mbiwa 14, Utaka 20, Belhanda 79) Marseille – Ajaccio 2-0 (Ayew 30, 49) Nancy – Nice 1-0 (Niculae 54) Saint-Etienne – Valenciennes 1-0 (Batlles 50) Sochaux – Evian 1-1 (Butin 51 / Angoula 90)

1. Paris St.-Germain 10 7 2 1 19-8 +11 23
  2.  Montpellier 	11 	7 	2 	2 	25-15 	+10 	23

1.  Ol. Lyon 	10 	6 	2 	2 	17-10 	+7 	20

2.  Lille 	10 	5 	4 	1 	18-11 	+7 	19

3.  Rennes 	10 	5 	3 	2 	20-14 	+6 	18

4.  Toulouse 	10 	5 	3 	2 	12-10 	+2 	18

5.  Lorient 	10 	4 	4 	2 	12-9 	+3 	16

6.  St. Etienne 	11 	4 	4 	3 	11-13 	-2 	16