Grbavica
115

Tok utakmice / Kvalifikacije za SP: BiH - Belgija 3:4

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na stadionu Grbavica u Sarajevu u devetom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. dočekala reprezentaciju Belgije i izgubila je rezultatom 4:3. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. BiH je izgubila od Belgije rezultatom 4:3.

90+2' - Kolašnac je dobio žuti karton.

90' - Tri minute sudijske nadoknade.

89' - Duljević je dobio žuti karton.

86' - Carrasco izlazi, Chadli ulazi.

84' - U nastavku akcije Carrasco postiže pogodak za 4:3 nakon još jedne amaterske reakcije naše odbrane.

83' - Carrasco šutira iskosa sa lijeve strane, Begović brani.

82' - GOOOL!!! Đumić!!! Hajrović je ubacio loptu iz kornera, a naš štoper glavom zakucava loptu u mrežu za 3:3!

81' - Džeko je bio u velikoj šansi, ali je Courtois odbranio njegov šut i odbio loptu u korner.

79' - Ibišević nakon Duljevićevog centaršuta glavom šutira pored gola.

77' - Korner za našu selekciju, bez opasnosti za Belgiju.

74' - Medunjanin je izašao, u igri je Ibišević.

72' - Nove dvije velike prilike za Belgiju. Najprije je Begović sjajno odbranio Batshuayiju u situaciji jedan na jedan, a potom je Hazard promašio gol iz peterca.

71' - Hajrović ulazi u igru umjesto Višće.

68' - Belgija je povela sa 3:2. Vertonghen je iskoristio veliku grešku naše odbrane nakon kornera i poslao loptu u mrežu.

66' - Tielemans šutira sa 20 metara, Begović odbija loptu u korner.

62' - Bešić izlazi, Jajalo ulazi.

61' - Lulić je šutirao sa desetak metara nakon Medunjaninovog ubačaja iz slobodnjaka, ali je bio neprecizan.

59' - Primili smo pogodak za 2:2. Carrasco je najprije s lakoćom prošao Kolašinca, a potom i Šunjića nakon čega je šutirao, a Begović je veoma loše reagovao i odbio loptu na koju je natrčao Batshuayi i poslao je u mrežu za 2:2.

58' - Još jedan korner za Belgiju. Naša odbrana je sigurna.

57' - Medunjanin je zaprijetio iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan.

55' - Medunjanin je ubacio iz slobodnog udarca, Đumić šutira glavom a Courtois brani.

54' - Vermaelen je dobio žuti karton nakon faula nad Džekom.

51' - Nakon kornera velika gužva pred našim golom, Alderweireld je šutirao, a sa gol-linije loptu je izbio Đumić. Novi korner za Belgiju nakon kojeg smo se odbranili.

50' - Još jedan korner za Belgiju.

49' - Duljević šutira sa 20 metara, ali dosta neprecizno.

48' - Novi korner za Belgiju. De Bruyne je ubacio, Dendoncker šutira glavom pored gola.

47' - Meunier je ubacio s desne strane, Batshuayi je šutirao glavom pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Tielemans je zamijenio Mertensa.

• kraj prvog poluvremena. Zmajevi vode rezultatom 2:1 nakon preokreta.

45' - Mnogo sreće za BiH! Hazard je uputio oštru loptu s lijeve strane, lopta se od Begovića odbila od stativu.

42' - Begović je sada dva puta spasio našu mrežu fantastičnim odbranama! Najprije je odbranio Batshuayiju, a potom i Vermaelenu!

39' - GOOOL!!! Edin Višća! Vertonghen je katastrofalno pogriješio, a Višća je to iskoristio i kroz noge matirao Courtoisa.

32' - Vranješ je izbio loptu ispred Hazarda u korner. Odbranili smo se.

30' - GOOOL!!! Kolašinac je uposlio Džeku koji je iz peterca pronašao Medunjanina koji je ubacio loptu u prazan gol za 1:1!

29' - Dendoncker je zamijenio Fellainija.

28' - Fellaini se povrijedio.

24' - Medunjanin je pokušao sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan.

21' - Carrasco je požutio zbog prekršaja nad Višćom.

19' - Drugi korner za našu reprezentaciju. Courtois hvata loptu nakon ubačaja Medunjanina.

16' - Bešić je dobio žuti karton zbog faula nad Hazardom.

15' - Belgija dominira terenom, Zmajevi ne mogu sastaviti tri tačna dodavanja.

12' - Dobar napad Belgije, Carrasco je ubacio sa lijeve strane, ali je Đumić izbio loptu iz našeg peterca.

8' - Prvi korner za BiH. Medunjanin je pokušao iskosa sa desne strane, ali je Courtois odbranio njegov udarac.

4' - Belgija je postigla pogodak. Meunier je strijelac za 0:1.

1' - Susret je počeo. Sretno Zmajevi!

17:59 - Susret će uskoro početi.

17:57 - A sada se intonira himna Bosne i Hercegovine.

17:56 - U toku je intoniranje himne Belgije.

17:55 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

17:52 - Na tribinama su mnoge poznate ličnosti, a među njima je i Bakir Izetbegović koji je došao podržati Zmajeve.

17:45 - I Belgijanci su završili zagrijavanje i odlaze u svlačionicu.

17:44 - Naši reprezentativci su završili zagrijavanje i odlaze u svlačionicu.

17:38 - Teren na Grbavici je u veoma lošem stanju.

17:33 - Na tribinama je trenutno oko 8.000 gledalaca.

17:32 - Pogledajte atmosferu sa Grbavice pola sata prije početka susreta:

17:29 - Na terenu su već desetak minuta naši reprezentativci, a upravo su na zagrijavanje izašli i Belgijanci.

17:28 - Susret će suditi William Collum iz Škotske, a asistirat će mu sunarodnjaci Connor Francis, Ross Douglas i Beaton John.

17:25 - Selektori Mehmed Baždarević i Roberto Matinez su odabrali 22 igrača koja će početi susret na Grbavici. Sastave možete pogledati ovdje.

17:24 - Našoj reprezentaciji pobjede nad Belgijom i Estonijom garantuju baraž za Svjetsko prvenstvo.

17:22 - U našoj grupi u 18 sati Estonija gostuje kod Gibraltara, dok večeras od 20:45 sati Kipar dočekuje Grčku.

17:21 - Poredak na tabeli grupe H izgleda ovako: 1. Belgija 22, 2. BiH 14, 3. Grčka 13, 4. Kipar 10, 5. Estonija 8, 6. Gibraltar 0.

17:19 - Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, potom je izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima, kod kuće savladala Gibraltar s rutinskih 4:0, remizirala s Grčkom na Bilinom polju rezultatom 0:0, izgubila na Kipru rezultatom 3:2, te savladala Gibraltar rezultatom 4:0 u gostima. Belgija je već obezbjedila prvo mjesto u našoj grupi i plasman u Rusiju.

17:18 - Ovo će biti osmi duel BiH i Belgije. Obje ekipe su zabilježile po tri pobjede, dok je jedan susret završen bez pobjednika.

17:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj se sastaju reprezentacije Bosne i Hercegovine i Belgije. Meč počinje u 18 sati na stadionu Grbavica u Sarajevu.