Kvalifikacije za SP
17

Batshuayi i Vertonghen utišali Grbavicu: Belgija vodi protiv BiH

Reprezentacija Belgije stigla je u vodstvo protiv Bosne i Hercegovine u meču devetog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine rezultatom 3:2.

Zmajevi su nakon prvog poluvremena imali prednost od 2:1, a u drugom poluvremenu u više navrata imali smo sreće te je Belgija propustila veliki broj prilika.

Ipak, bolja igra u drugom poluvremenu Belgije stigla je na naplatu u 59. minuti kada Michy Batshuayi, napadač Chelseaja postiže gol za 2:2.

Nakon toga, Belgija je u 68. minuti stigla do potpunog preokreta, a strijelac gola bio je Jan Vertonghen koji je pogodio nakon kornera.

Podsjećamo, našoj reprezentaciji u ovom meču treba pobjeda kako bi zadržali šanse za plasman na smotru najboljih sljedeće godine u Rusiji.