11

Kup Italije: Juventus ubjedljivom pobjedom nad Interom otvorio vrata finala

U prvoj utakmici polufinala Kupa Italije Juventus je na svom stadionu s ubjedljivih 3:0 savladao Inter i tako skoro osigurao plasman u finale.

Inter je imao veći posjed tokom prvog poluvremena, a na početku je prijetio preko Medela i Mela. Dok je Medel šutirao zamalo pored gola, udarac Mela odbranio je Neto. Velika šansa za Juventus stigla je u 21. minuti kada je Cuadrado sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

U 34. minuti sudija je dosudio penal za Juventus nakon što je Murillo srušio Cuadrada. Siguran s bijele tačke bio je Morata. Naredni pogodak za Juventus stigao je u 63. minuti kada ponovo pogađa Morata, ali ovaj put mnogo ljepše. Sedam minuta kasnije Murillo dobija drugi žuti karton i otežava posao svom timu.

Ipak, Inter je preko Jovetića mogao do gola u 76. minuti kada je sjajno reagovala odbrana Juventusa i blokirala udarac. Konačnih 3:0 postavio je odlični Paulo Dybala.

Uzvrat u Milanu igrat će se 2. marta, ali sve osim prolaska Juventusa bilo bi veliko iznenađenje.