0

Kraj evropskog sna za Zrinjski, poraženi od Boteva rezultatom 2:0

Piše: J. H.
Zrinjski je večeras izgubio na gostovanju od bugarskog Boteva rezultatom 2:0 čime je evropski put ove mostarske ekipe završen za ovu sezonu.

Od tri bh. predstavnika u 2. pretkolu Evropske lige, Mostarski Zrinjski imao je najteži zadatak u uzvratnoj utakmici nakon što je u Mostaru u prvoj utakmici bilo neriješeno 1:1.

Ipak, Plemići su u Bugarsku otišli sa vjerom u pozitivan rezultat i prolaz u 3. pretkolo Evropske lige. Oba tima u utakmicu su ušla sa oprezom te gledatelji na prepunim stadionu Hristo Botev u Plovdivu nisu vidjeli veće prilike.

U 22. minuti Romario Kortzorg zaprijetio je golu bh. predstavnika, ali je golman Ratko Dujković bio na mjestu.

Dvije minute kasnije, Botev je ponovo imao priliku, ali je i ovaj put bivši golman Slavije izašao kao pobjednik.

Čuvar mreže Zrinjskog ponovo je spasio svoj tim u 34. minuti nakon šuta Todora Nedeleva.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova prvenstvo zahvaljujući golmanu Zrinjskog Dujkoviću koji je odlično branio.

I u drugom poluvremenu Botev je napadao, ali bez većih šansi. Tek u 80. minuti Zrinjski je popustio pritiscima, a golman Dujković bio nemoćan kod gola Mariana Ognyanova.

Plasman Boteva u treće pretkolo Evropske lige je ovjerio Nedelev u 89. minuti za konačnih 2:0 protiv Zrinjskog i ukupnih 3:1.