0

Kišobranom na sudiju: Prekinuta utakmica Granade i Mallorce

U 63. minuti susreta 13. kola španske nogometne lige između Granade i Mallorce jedan od pomoćnih sudija s tribina je pogođen kišobranom. Glavni sudija je odmah prekinuo susret.

Posljednja utakmica 13. kola Primere prekinuta je u 63. minuti zbog napada na pomoćnog sudiju pri rezultatu 2-1 za domaćine. U samo pet minuta Granada je preokrenula vodstvo gostiju, a nedugo potom dogodio se incident zbog kojeg je glavni sudija Clos Gomez poslao igrače u svlačionicu i prekinuo meč.

Naime, pomoćni sudija je okrvavljen dotrčao do glavnog nakon što ga je s tribina pogodio kišobran u glavu. Policija je navodno već uhapsila počinitelja, međutim glavni sudija je odlučio da se utakmica neće nastaviti.

Inače, gosti su vodili od 24. minute golom Victora, a Granada je preko Siqueira u 54. i Martinsa u 59. minuti došla do preokreta.

Primera, 13. kolo:

Granada – Mallorca 2-1, prekid u 63. minuti (Siqueiro 54, Martins 59 / Victor 24) Atletico Madrid – Levante 3-2 (Pizzi 69, Adrian 75, Diego 83 / Torres 72, Suarez 90+2) Real Sociedad – Espanyol 0-0 Sporting Gijon – Getafe 2-1 (Trejo 45+5, Novo 89 / Miku 35) Barrada 59, 61 ck

Osasuna – Rayo Vallecano 0-0 Sevilla – Athletic Bilbao 1-2 (Navas 15 / Iraola 6, De Marcos 71)

1. Real Madrid 12 10 1 1 42-9 +33 31
  2. Barcelona 12 8 4 0 38-6 +32 28
  3. Valencia 12 7 3 2 19-12 +7 24
  4. Levante 12 7 2 3 19-12 +7 23
  5. Sevilla 12 4 6 2 12-10 +2 18
  6. Athletic Bilbao 12 4 5 3 19-15 +4 177. Malaga 11 5 2 4 12-14 -2 17
  1. Espanyol 12 5 2 5 9-13 -4 17
  2. Atletico Madrid 12 4 4 4 17-16 +1 16