Primera
0

Nevjerovatan preokret Real Sociedada u San Sebastianu

Nogometaši Atletico Madrida slavili su na svomterenu protiv Rayo Vallecana s 3-1 u 15. kolu španskog nogometnog prvenstva, dok je Malaga poražena na gostovanju kod Sociedada s 3-2.

Madriđani su stigli u vodstvo u 25. minuti prvog poluvremena. Strijelac je bio Gabi nakon asistencije Kolumbijca Radamela Falcaa. Ostatak prvog dijela završio je bez pogodaka, kao i većina drugog poluvremena.

Upravo je asistent prvog, zabio drugi pogodak za Atletico. Falcao je dao gol u 75. minuti utakmice, a to mu je ujedno bio i sedmi ove sezonu u Primeri. Eduardo Salvio postigao je u 90. minuti gol za 3-0, a gosti su do smanjenja stigli u prvoj minutu sudijske nadoknade. Pogodak je, u vlastitu mrežu, postigao (ponovo) Gabi.

Odlična utakmica odigrana je u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Malagu. Rezultat je bio 3-2 za domaćina uz nekoliko ludih preokreta. Sociedad je poveo u 10. minutu autogolom Argentinca Martina Demichelisa. Rezultat je stajao do 21. minutu kada je Jose Rondon poravnao na 1-1 što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Urugvajac Sebastian Fernandez preokrenuo je rezultat u korist gostiju u 59. minutu i činilo se da će "Malaga projekt" stići do tri boda. Međutim, najprije je Carlos Vela izjednačio u 89. minutu, a zatim je u prvoj minutu sudijske nadoknade Diego Ifran zabio za veliko slavlje domaćina.

Mallorca i Atheltic Bilbao odigrali su bez pobjednika susret na Palma de Mallorci. Bilo je 1-1, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Primera 15. kolo:

Atletico Madrid - Rayo Vallecano 3-1 (Gabi 25, Falcao 75, Salvio 90 / Gabi 90+1-ag)

Real Sociedad - Malaga 3-2 (Demichelis 10-ag, Vela 89, Ifran 90+1 / Rondon 21, Fernandez 59)

Mallorca - Athletic Bilbao 1-1 (Jimenez 3 / Aorebieta 45+3)

Osasuna - Betis 2-1 (Miguel Flano 39, Nekounam 90+3 / Ruben Castro 80)

1.  Real Madrid 	14 	12 	1 	1 	49-10 	+39 	37

1.  Barcelona 	15 	10 	4 	1 	47-7 	+40 	34

2.  Valencia 	        14 	9 	3 	2 	23-14 	+9 	30

3.  Levante 	        14 	8 	2 	4 	23-17 	+6 	26

4.  Malaga 	        14 	7 	2 	5 	19-19 	0 	23

5.  FC Sevilla 	13 	5 	6 	2 	13-10 	+3 	21